tele

KONTAKT CAŁODOBOWY

KOM. 500 553 291

TEL. 24 235 86 40

Kontakt Usługi Pogrzebowe Kieszkowska

Organizacja pogrzebu

Odejście najbliższej osoby to czas i moment, na który nikt nigdy nie będzie wystarczająco przygotowany. Pragniemy pomóc i wyjaśnić Państwu niezbędne formalności poprzez zamieszczenie poniższych porad:

 

Gdy osoba zmarła w domu:

Należy niezwłocznie powiadomić lekarza rodzinnego lub lekarza pogotowia. Lekarz wystawi kartę zgonu. Następnie zadzwonić do Zakładu Pogrzebowego, gdzie po przyjęciu zlecenia pracownicy zakładu pojadą po odbiór osoby zmarłej i przewiozą do chłodni.

Następnie z dowodem osobistym i kartą zgonu należy udać się do Urzędu Stanu Cywilnego w miejscowości w której nastąpił zgon po Akt Zgonu.

Po otrzymaniu należy zgłosić się do Zakładu Pogrzebowego w celu omówienia ceremonii pogrzebowej.

 

Gdy osoba zmarła w szpitalu:

Należy udać się do szpitala po odbiór karty statystycznej, wypełnia ją lekarz, który opiekował się osobą zmarłą. Z tą kartą należy udać się do prosektorium (do którego została przewieziona osoba zmarła) w celu zidentyfikowania ciała osoby zmarłej i wskazania Zakładu Pogrzebowego, który zajmie się ceremonią pogrzebową

 

Gdy osoba zmarła w skutek wypadku:

Ciało osoby zmarłej lub zabitej w miejscach publicznych przewozi się na wniosek właściwego organu – prokuratora, do zakładu medycyny sądowej (prosektorium) w celu ustalenia przyczyny zgonu.

W prokuraturze otrzymają Państwo zezwolenie na pochowanie zwłok i z tym dokumentem należy udać się do prosektorium po kartę statystyczną, którą wystawi lekarz medycyny sądowej niezbędną do otrzymania Aktu Zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego w miejscowości w której nastąpił zgon.

W prosektorium należy wskazać Zakład Pogrzebowy, który odbierze ciało.

Zakład Pogrzebowy „Kieszkowska” zapewnia Kompleksową obsługę ceremonii pogrzebowych

Wszelkiej pomocy oraz informacji udzielimy państwu w oddziałach naszej firmy lub telefonicznie pod numerami telefonów:

500 553 291

24 235 86 40

„Kieszkowska” Usługi Pogrzebowe

Kieszkowska Usługi Pogrzebowe